• Чт. Вер 24th, 2020

Заяви переходять з економічної площини у військову. ⠀ На обкладинці – військово-…

Сер 13, 2020

Заяви переходять з економічної площини у військову.

На обкладинці – військово-морські сили США в Південно-Китайському морі в липні: фото EPA-EFE.
Фото 2 – скрін з відео-пояснення суті конфлікту. Різні країни претендують на різні ділянки моря, Китай претендує на все.

Конфлікт триває з 2014 року, він почався через розміщення Китаєм військових баз на островах у Південно-китайському морі в спірних водах з іншими країнами — союзниками США. Ще на початку у відповідь на китайські дії США посилило військову присутність. Зараз може дійти до гарячої фази. Так, нещодавно китайським військовим наказали “не стріляти першими в разі сутички з американськими військовими”, — пише гонконзська SCMP.

Обидві сторони нарощують присутність у Південно-Китайському морі, йдеться в матеріалі.

Аналітики вже говорять про те, що Пекіну слід “уникати ескалації”, хоча до того все йде.☝

Постійне погіршення стосунків і дедалі більш жорстка позиція Вашингтона можуть призвести до спалаху в водах, за які ведеться суперечка.

Зокрема, приводом для вступу США у конфлікт може стати зіткнення Китаю з В’єтнамом, Малайзією чи Філіппінами. Тим часом стосунки між Пекіном і Вашингтоном перебувають “у вільному падінні”, заявляють експерти з безпеки.

Ризик конфлікту залишиться контрольованим, якщо жодна з країн у Південно-Китайському морі не почне “обирати” між КНР та США.

Стримування Китаю в Південно-Китайському морі стало частиною стратегії загального стримування КНР з боку США.