• Пн. Вер 21st, 2020

Як припинити незаконні дії МФО та колекторів? ⠀ Якщо вам погрожують по телефону,…

Сер 21, 2020

🛡Як припинити незаконні дії МФО та колекторів?

Якщо вам погрожують по телефону, телефонують вночі, матюкаються, обіцяють приїхати і розголошують іншим інформацію про борги –
Вам слід:

1. ФІксувати всі дії вашого дозвонювача – скріншоти переписки та смс, запис екрану телефону чи компютера, зйомка колекторів, які приїхали додому, запис телефонних розмов.
2. Повідомити кривдника, що спілкування фіксується.
3. Роз’яснити особі, яка телефонує про те, що вона вчиняє злочин – (вимагання, самоуправство, погроза знищення майна, хуліганство, примушення до виконання цивільно-правових обов’язків та інші).
4. Направити письмову скаргу керівнику МФО (адреса є у договорі) та відправити скаргу на сайті МФУ.
5. Направити скаргу у Всеукраїнську асоціацію фінансових компаній на адресу: м. Київ, вул. Ярославів вал, 7, оф.205, або на електронну пошту association@vafk.com.ua чи поскаржитись за телефоном гарячої лінії Асоціації:0800204152.
6. Звернутися до НБУ (Управління захисту прав споживачів фінансових послуг) по телефону 0800505240 або nbu@bank.gov.ua ( з 1 липня Нацфінпослуг вже не є регулятором для МФО).
7. Звернутись до уповноваженого ВРУ з прав людини за телефоном: 0800501720 або hotline@ombudsman.gov.ua чи з листом на адресу 01008, м. Київ-08, вул. Інститутська, 21/8.
8. Звернутись в поліцію із заявою про вчинення злочину – де описати ситуацію та додати докази – фото, відео, аудіо, листування, документи, номера телефонів із яких вам телефонували та погрожували, які дозволяють встановити винних осіб.
9. Зробіть ці порушення публічними – у соц.мережах, у групах позичальників, розкажіть журналістам – щоб справа набула розголосу.

✅Ці прості дії довели свою ефективність та допомогли позичальникам утихомирити занадто активні МФО та колекторів.

Зберігайте пост ❤️ та діліться ним із друзями – всі мають знати як правильно захистити свої права!

А ми вже розробляємо стандартні форми заяв та звернень, щоб допомогти позичальникам, які страждають від МФО та Банків.