• Пт. Вер 18th, 2020

Україна наближається до місцевих виборів, які відбудуться вже 25 жовтня. Традиці…

Сер 15, 2020

Україна наближається до місцевих виборів, які відбудуться вже 25 жовтня. Традиційно, найбільш запекла боротьба відбудеться за крісло міського голови Києва.

▪️Хто висувається?

Про своє висування оголосив чинний міський голова Віталій Кличко, який висуватиметься від своєї партії “УДАР”. “Слуга народу” через праймеріз обрала колишню очільницю Рави-Руської Ірину Верещук, “Голос” висунув шоумена Сергія Притулу, “Батьківщина” – нардепа Олексія Кучеренка. Також про висування оголосили підприємець, власник клініки “Євролаб”, де Зеленський здавав аналізи перед другим туром виборів, Андрій Пальчевський, колишній нардеп та кандидат у мери Києва 2015 року Борислав Береза, колишній заступник голови Верховної Ради Микола Томенко та колишній нардеп, колишній мер Харкова та колишній голова Харківської ОДА Михайло Добкін. “Європейська солідарність” та “Сила і честь” ще не висунули своїх кандидатів. Ймовірними кандидатами також вважаються очільник Києва часів Януковича Олександр Попов, нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко, лідер партії “Сила і честь” Ігор Смешко та мер Києва (1999-2006) Олександр Омельченко

▪️Хто фаворит?

Основним фаворитом перегонів залишається чинний мер Віталій Кличко. Згідно з опитуванням Центру Разумкова від 13 серпня, за нього готовий віддати свій голос 41% киян, які мають намір взяти участь у виборах та визначилися. 9% підтримки у Андрія Пальчевського, 8% у Олександра Попова, 6% підтримки має Ірина Верещук, Сергій Притула має підтримку 5,5% киян, Ігор Смешко 5%, Олександр Омельченко має 4%, Добкін та Олексій Гончаренко по 3%.

Опитування “Рейтинг” від 3 серпня також показує, що Кличко – фаворит, у нього 42%, а його роботу на посаді мера оцінює відмінно 37% киян, а 54% вважає, що ситуація у місті покращилася за час перебування Кличка у мерському кріслі. У опитуванні за Кличком йде Сергій Притула з 11% підтримки, Верещук з 9,4%, Пальчевський з 9%, Гончаренко з 5,4%, Попов з 4,5%, Рабинович з 3,5% та Омельченко з 3,3%. Всі інші набрали менше, ніж 3%. Згідно з моделюваннями 2 туру виборів, Кличко переміг би будь-якого кандидата у другому турі.