• Пн. Вер 21st, 2020

Тиждень у Білорусі тривають протести, які розпочались після оголошення результат…

Сер 16, 2020

Тиждень у Білорусі тривають протести, які розпочались після оголошення результатів президентських виборів.

Люди виходять на мирні протести в різних містах Білорусі.

В той час влада примушує виходити на мітинги держслужбовців, погрожуючи звільненням та обіцяючи гроші і відгули.

Euroradio опублікувало відео, на якому видно, що в Олександра Тарайковського в руках немає вибухівки, як це стверджує МВС Білорусі. На записі видно, як чоловік підходить до ОМОНівців з піднятими руками, натомість у відповідь силовики починають стріляти.

Проти засновника опозиційних Telegram-каналів NEXTA і NEXTA Live відкрили кримінальну справу. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Незважаючи на обіцянки міністра внутрішніх справ Білорусі Олександра Барсукова звільнити затриманих в Мінську та Жодіно, в останньому людей продовжують утримувати. Про це повідомляє Nexta Live. Під стінами тюрми чергують близькі та родичі, самі ж ув’язнені знаходяться в дуже важкому стані.

Лукашенко домовився з Путіним, що «у випадку зовнішньої агресії» Президент РФ надасть допомогу для забезпечення безпеки. Про це Лукашенко заявив під час наради у Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони Білорусі, передає білоруська державна інформагенція «БелТА».

Bloomberg повідомляє, що оточення Лукашенка веде перемовини з Кремлем про можливість його втечі до Росії. У виданні також повідомляють, що, звільнивши 32 «вагнерівців», Мінськ таким чином пішов на поступки Росії.

Міністри закордонних справ 27 країн Євросоюзу доручили підготувати список осіб, яких занесуть в чорний список Євросоюзу. Перші кроки щодо запровадження санкцій міністри закордонних справ країн ЄС обговорили під час відеозустрічі. Наразі більше деталей щодо санкцій відсутні, проте є ймовірність введення обмежувальних заходів проти білоруської влади, передає Reuters.

Сьогодні в Мінську має відубутись «Загальнаціональний марш за Свободу».
«Найважливіший день – 16 серпня. За минулий тиждень білоруси зрозуміли, що їх – мільйони. І вже сьогодні ми маємо вийти на вирішальний та мирний мітинг. І офіційно заявити не тільки самопроголошеному диктатору, але і всьому світу про наше спільне прагнення» – повідомляє Nexta Live.