• Чт. Вер 24th, 2020

SOS!!! Максимальний репост!!! UPD 19.08.2020: Незважаючи на офіційно висловлену …

Сер 21, 2020

SOS!!! Максимальний репост!!!
UPD 19.08.2020: Незважаючи на офіційно висловлену позицію щодо готовності до конструктивної співпраці, Укргазвидобування вчиняє тиск на орган охорони культурної спадщини Полтавської області задля неправомірного скасування припису про зупинення робіт.

Прямо зараз на Полтавщині знищується унікальне за збереженістю городище скіфського часу. Роботами з будівництва свердловини 60 Комишнянського НГКР, які виконує Філія ГПУ “Полтавагазвидобування” АТ “Укргазвидобування” вже знищено понад 10.000 квадратних метрів об’єкта культурної спадщини. Більш ніж 200 метрів валу зрівняні з землею.

У відвалах зібрано фрагменти ліпних посудин, фрагменти скіфської пряжки та наконечники стріл (V-III ст. до н.е.) тощо. Городище знаходиться неподалік смт Комишня Миргородського району Полтавської області. Факт його руйнування виявлений експедицією Охоронної археологічної служби України 06.08.2020 року, про що невідкладно було повідомлено Укргазвидобування, Нафтогаз України, Департамент культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації та Національну поліцію України.

Однак при спробі провести обстеження зруйнованої частини, археологи були недопущені на об’єкт та відтіснені охороною з автоматичною зброєю!

З подій що відбуваються стає зрозумілим, що забудовник не налаштований до конструктивного діалогу, а правоохоронні органи не квапляться виконувати свою роботу, тож запобігти подальшому руйнуванню може лише широкий суспільний резонанс.

Тож просимо максимального репосту, а особливо за участі ЗМІ.

Пост від @dp.oasu