• Вт. Гру 1st, 2020

Слідство та активісти пов’язують вбивство Катерини Гандзюк з пожежами в Олешківс…

Сер 1, 2020

Слідство та активісти пов’язують вбивство Катерини Гандзюк з пожежами в Олешківському лісі. За менш ніж місяць до вбивства у лісі сталася пожежа, а Катерина Гандзюк заявила, що ліс палять навмисно, щоб отримати право його вирубати та незаконно продати. Голова Херсонської облради був одним з бенефіціарів вирубок. Він вже протягом довгого часу намагався створити там регіональний природний парк, цим він би прибрав звідти лісників, а натомість призначив би головою парку свою людину, тим самим монополізувавши вирубку лісу.

Вирубувати ліс Мангеру допомагала підставна ГО “Ніхто крім нас”, яка допомогла втекти бійцям Беркуту у 2014 році. Саме ця організація, за задумкою, мала вести “нагляд” за діяльністю регіонального природного парку в Олешківському лісі. Працівники цієї організації також були затримані під домашній арешт. Зараз розслідування застопорилося, а тому їх найближчим часом можуть відпустити під особисте зобов’язання, бо утримувати під домашнім арештом підозрюваних протягом більш, ніж пів року не можна. Активісти остерігаються, що люди Мангера підкуплять їх, коли вони вийдуть з-під домашнього арешту, а слідство таким чином втратить дуже важливих свідків.

Усе це, на думку активістів, не могло відбуватися без згоди голови ОДА Андрія Гордєєва, однак сам Гордєєв заявляє, що з 2016 року Обласні державні адміністрації втратили будь-який контроль над лісівництвом.

Свій інтерес в цьому мав і заступник Гордєєва – Євген Рищук, бо поблизу знаходиться його кінний клуб, а ліс вигорів прямо біля Йодових озер, а тому Рищук, за словами активістів, хотів розширити свій відпочинковий комплекс за рахунок вигорілої землі.