• Пт. Вер 18th, 2020

Ще трохи про пошук клієнтів ⠀ Після того як я провів останнє опитування, я отрим…

Сер 27, 2020

Ще трохи про пошук клієнтів

Після того як я провів останнє опитування, я отримав багато повідомлень про проблеми із пошуком клієнтів. Через те, що це актуальна проблема, я вирішив знову її розглянути та дати нові поради (і згадати деякі старі).

1. Беріть участь у легких проектах. Якщо ви лише починаєте працювати на фрілансі (в такому випадку, я сподіваюсь, що фріланс ще не став для вас основним джерелом прибутку і ви завжди можете розраховувати на постійну роботу чи стипендію), то починайте з виконання простих замовлень. Як правило, платять там мало, однак, це хороший спосіб отримати досвід та хорошу репутацію. Крім того, замовники часто обирають саме новачків для виконання подібних завдань. До таких проектів відноситься написання різних коментарів, завантаження відео та фото на стоки, переклад простих текстів, рерайт тощо. Один з моїх друзів зміг досягнути успіху на FreelanceHunt саме завдяки таким легким проектам.

2. Не ставте одразу таку ж ціну як лідери ринку. На фрілансі все потрібно робити поступово. Якщо ви одразу поставите ціну $200 за один текст, у вас просто не буде замовлень через те, що ви новачок без рейтингу. Варто орієнтуватись на середню ціну, а для цього потрібно проглянути ставки інших фрілансерів. Я пропоную збільшувати вартість послуг після кожних 5-10 успішних проектів (все залежить від складності).

3. Складіть нормальне резюме. Я прошу не пишіть у своєму резюме про те, що ви мрієте лежати на Балі та працювати з ноутбука (пишу про те, що сам бачив нещодавно). Не розповідайте про свої хобі та інше — загалом, клієнтів це зовсім не цікавить. Все, що їм потрібно — це ваш досвід, ціна за послуги та час, який вам потрібний на виконання замовлення.

Це лише перша частина порад + гадаю, що нам варто ще раз згадати всі інші «лайфхаки» для пошуку нових замовлень. Дякую за підтримку @sleepy_lancer. Успіхів вам та добра!