• Чт. Вер 24th, 2020

“На жаль, завжди були спроби використовувати джерела новин для спотворення правд…

Сер 13, 2020

💬”На жаль, завжди були спроби використовувати джерела новин для спотворення правди з метою просування своїх політичних, економічних чи особистих інтересів. При тому, що нові технології збільшили можливості громадян отримувати новини з набагато ширшого кола джерел, це також полегшує розповсюдження оповідок і наративів, що є оманливими або просто-таки брехнею”.

Про це пише тимчасова повірена США в Україні Крістіна Квін на сайті посольства США.

Сили, що дивляться в минуле, прагнуть увігнати клин між українцями та їхніми демократичними союзниками. Вони твердять, що Захід прагне «керувати Україною» або переслідує власні інтереси за рахунок України.

Це брехлива теорія, розповсюджувана тими, хто не хоче бачити, щоб Україна реалізувала свій повний потенціал як заможна, квітуча демократія, що повною мірою використовує талант і творчість свого народу. ☝

Багато фальшивих оповідань, що атакують відносини України з Заходом та її реформи, походять безпосередньо з російських джерел. Як зазначено в нещодавній доповіді Державного департаменту “Головні елементи російської дезінформації та пропаганди”, Кремль регулярно намагається посіяти розбрат у західних суспільствах, включаючи Україну, послабити західні інститути, просувати маргінальні голоси і підривати наші демократичні ідеали.

Невипадково ми нещодавно бачили, як давня російська дезінформація і відверта брехня про “таємні американські біолабораторії” знов була запущена одночасно в Грузії та Україні — у двох демократичних країнах, що проводять реформи та розбудовують тісніші зв’язки з Заходом.