• Пт. Вер 25th, 2020

Михайло Ткач виявив у себе дома ознаки пристрою для прослуховування

Сер 8, 2020

Ткач, журналіст програми Схеми, виявив у себе дома ознаки пристрою для прослуховування

Про це він повідомив вночі 8 серпня на своїй сторінці у фейсбук.

“Протягом кількох тижнів я декілька разів отримував попередження про те, що моя журналістська діяльність дратує високопосадовців і по мені почали активно працювати. Від одного джерела була інформація про те, що планують «сверлитись». Сьогодні зрозумів, що це означає” – написав Ткач.

Поліцію викликали головна редакторка «Схем» Наталія Седлецька, адвокат Ткача Анатолій Попов та частина редакції програми. За словами Седлецької, у стелі квартири журналіста знайшли «отвір» довжиною щонайменше 60 сантиметрів, а над квартирою знаходиться спільне горище, до якого є доступ з декількох під‘їздів.

Поліцейські провели зовнішній огляд приміщення, піднялись на горище, взяли зразки з будівельних матеріалів та прийняли заяву. На прохання журналістів забезпечити охорону приміщення, в яке можна легко потрапити і знищити докази, поліцейські сказали звертатися у райвідділ.

Команда програми «Схеми» залишилась у квартирі Ткача, аби самотужки охороняти місце події.

Про це розповіла Наталія Седлецька на своїй сторінці у фейсбук.

Адвокат журналіста Анатолій Попов зазначив, що правоохоронці могли на місці невідкладно провести обшук, вилучивши всі речі, які вони знайдуть. Але поки не зробили цього, розповіли в «Радіо Свобода». Адвокат також наголосив, що команда Ткача очікує реєстрації кримінального провадження.