• Вт. Гру 1st, 2020

Лайфхаки щодо банків

Сер 3, 2020

Мета банку – заробити % за користування кредиткою. Банк розраховує на нашу неуважність або фінансову неграмотність.

Нижче – декілька рекомендацій, для того щоб банк заплатив Вам, а не навпаки.

1. Встановіть розмір кредитного ліміту, який буде комфортно погасити за 1 раз. Відштовхуйтесь від розміру Ваших постійних надходжень (аванс, ЗП, тощо).

2. Зняття готівки та перекиди на інші карти коштують грошей (і не малих).

3. Для правильного вибору категорії для кеш-беку подумайте над двома питаннями:
– Де Ви зазвичай купуєте той чи інший товар? Бабуся, в якої ви купуєте молоко і сир на базарі, не прийме оплату карткою.
– Які статті витрат займають велику частку бюджету? Змісту вам з 20% кеш-беку з категорії “кіно”, якщо у Вас немає часу відвідувати кінотеатр?
– Не поспішайте обирати категорії для кеш-беку. До кінця місяця Ви не зможете їх змінити. Якщо у Вас Монобанк. А раптом в середині місяця виникне невідкладна потреба купити дорогі чоботи, а у Вас кеш-бек за “одяг” не нараховується?

4. Контролюйте дату погашення і плануйте джерело, з якого Ви будете поповнювати кредитку. Виходити в + потрібно до кінця місяця, наступного за місяцем, коли вперше “зайшли” в – . Незалежно від того, скористалися кредиткою 1-го чи 31-го серпня, до 30 вересня карта має «переночувати» з додатним залишком. Рекомендую повністю гасити борг по кредитці в кінці кожного місяця.
Якщо Ви не готові повністю обнулити заборгованість в місяці, коли вона утворилася, внесіть на кредитку хоча б 5% від суми заборгованості (мін 100 грн).

5. Рекомендую виводити кеш-бек в готівку 1 раз/міс в кінці місяця. Для цього треба назбирати мінімум 100 грн.