• Чт. Вер 24th, 2020

Ілон Маск представив оновлений чип для імплантації в мозок ⠀ ⠀ Під час публічно…

Сер 31, 2020

Ілон Маск представив оновлений чип для імплантації в мозок

🔬👩‍🏫💉

Під час публічної презентації компанія Ілона Маска показала свій оновлений чіп Глава корпорації поділився результатами тестування його творіння. Нейроінтерфейс розміром із монету вдалося успішно вживити в мозок двох свиней. Найближчим часом хоче випробувати свою розробку на людині.

Чип розміром 23 на 8 мм має назву Ілон порівняв його з попередньо версією. Сказав, що вона була надто громіздкою з його зовнішнім передавачем, який чіплявся за вухо. У новій версії вся електроніка вміщена в сам чіп.

За словами винахідника, технологія призначена для лікування хвороб, таких як параліч, епілепсія, хвороба Альцґеймера, навіть травми спинного мозку. Презентація покликана знайти талановитих спеціалістів для роботи з проєктом, а не заради інвестицій.

Нейроінтерфейс автоматично вжилюватиме робот-хірург через череп, а підключатиметься він до гнучких ниток головного мозку. Пристрій непомітний, оскільки буде повністю прихованим і не відчуватиметься носієм. Це стане можливим завдяки тому, що Link зливатиметься з кісткою черепа і його не буде видно ззовні.

Маск запевняє, що імплантування чіпу триватиме до години, а в анестезії потреби немає. Пацієнт зможе піти додому того ж дня після операції.

Оновлений пристрій зможе транслювати музику і підєднуватися до інших пристроїв через Bluetooth. Активність мозку зчитується всередині чіпу. Дані з інтерфейсу й на нього передаються бездротовим зв’язком. Наразі розробляється додаток, який дозволяє керувати Link на відстані 10 метрів (сподіватимемося, що в такий спосіб нашим мозком ніхто не заволодіє). Заряджатиметься чіп за допомогою магнітної зарядки. Батареї вистачає на добу.

За два місяці до презентації в мозок двох свиней вживили чіпи цього виду. Одній із них вже вийняли чіп. Тварина й далі почувається добре.

🎙️ «Це як Fitbit з дротами у вашому черепі. Перед вами здорова та щаслива свинка з імплантом, який стоїть уже пару місяців і чудово працює.» – Ілон Маск

У липні 2020 року винахід оцінили як інноваційний продукт. Тому компанія готується до перших тестів на людях після отримання ліцензій та необхідних дозволів.