• Сб. Вер 26th, 2020

«Бумбокс» про концерт у День Незалежності: Справа не в авторських правах, а в то…

Сер 25, 2020

«Бумбокс» про концерт у День Незалежності: Справа не в авторських правах, а в тому, що влада замовляє «кабак» в країні, де йде війна

Продюсер гурту «Бумбокс» Олексій Согомонов зробив потужну заяву з приводу скандалу довкола президентського концерту до Дня Незалежності, де пісні виконувалися без дозволу авторів, зокрема – російською мовою.

Відповідна заява опублікована на його сторінці у Фейсбуці.

Варто зазначити, що на офіційному президентському концерті до Дня Незалежності українські співаки виконали пісні, що були, за словами Зеленського, популярними в Україні за час незалежності. При цьому частина з них співалася російською мовою.

Відразу після концерту декілька виконавців заявили, що не дозволяли використовувати свої пісні на концерті. Серед таких виконавців опинились «Океан Ельзи», співаки Юрко Юрченко та Олександр Положинський. Для останнього взагалі цей день був двічі дивним, тому що крім виконання пісні Зеленський вирішив надати йому нагороду, від якої Положинський відмовився.

«Сьогодні, в найважливіше свято, День Незалежності України, з самого ранку почався сюр. Пісня Бумбокс «Вахтерам» в числі 40 «пісень-щасливчиків» потрапила у святковий концерт на Софіївській площі», – написав продюсер гурту.

Согомонов розповів, що з ними взагалі не зв’язувалися ані з приводу того, щоб отримати дозвіл на виконання їхньої пісні, ані для того, щоб запросити їх взяти участь.

При цьому він акцентував, що найбільша проблема – не порушення авторських прав виконавців. Проблеми були взагалі в ідейному наповненні концерту.

І додав, що порушення авторських прав є дрібницею, про яку говорити варто просто як про неповагу до артиста і бездарну організацію заходу. І що проблеми набагато глибше.

Согомонов також вважає, що є багато запитань щодо доречності виконання російськомовних пісень саме у День Незалежності України і того, як обиралися пісні та виконавці для заходу.

На думку продюсера, можна було б вже й зрозуміти, якщо б був такий собі інтернаціональний набір пісень різними мовами, а не так, як сталося під час святкування найбільш значимого державного свята.