• Пн. Вер 21st, 2020

А що з міською радою? ⠀ Головний ризиком для Кличка на початку кампанії вважалос…

Сер 15, 2020

▪️А що з міською радою?

Головний ризиком для Кличка на початку кампанії вважалося те, що, зберігши мерське крісло, він не отримає підтримки депутатів міської ради, що обмежить його можливості як міського голови. Тоді партіями з найбільшою підтримкою у Києві були “Слуга народу” та “Європейська солідарність”, тому здавалося, що єдиним варіантом Кличка був пошук можливостей партнерства з “ЄС”. Однак зараз ситуація змінилася. Кличко оголосив, що “УДАР” буде балотуватися до міської ради. Згідно з опитуванням “Рейтинг” від 3 серпня, “УДАР” був третім з 17% підтримки. Більше було лише у “ЄС” (19,8%) та “Слуги народу” (19,3%). Далі йшли “ОПЗЖ” з 8%, “Батьківщина” з 5,8%, на межі прохідного бар’єру балансували “Партія Шарія” (5%), “Голос” (4,6%) та “Перемога Пальчевського” (4,5%).

Ще кращі цифри для Кличка показало дослідження Центру Разумкова (13 серпня). Згідно з ним, “УДАР” був найпопулярнішою партією серед киян з 19,8% підтримки серед тих, хто визначився та має намір голосувати. “Слуга народу” набирала 15%, “ОПЗЖ” 11,5%, “ЄС” 11,4%, “Перемога Пальчевського” 7,1%, “Батьківщина” та “Сила і честь” – по 5,5%, “Голос” мав підтримку 4,3% киян.

▪️То що ж далі?

Кличко перебуває у дуже добрих умовах з високими шансами на перемогу. Інші кандидати мають більше, ніж два місяці, щоб спробувати наздогнати Кличка, але це завдання буде надзвичайно складним, бо чинний мер має не лише високу електоральну підтримку, але й високу оцінку його діяльності на посаді міського голови киянами. Головною інтригою залишається те, скільки депутатів Кличко зможе провести у міську раду, а також, чи пройдуть партії, які зараз балансують на межі прохідного бар’єру: “Партія Шарія”, “Голос”, “Сила і честь”, “Перемога Пальчевського”.