• Пт. Вер 18th, 2020

3 питання, які варто собі поставити перед використанням недоторканного запасу ⠀ …

Сер 16, 2020

3 питання, які варто собі поставити перед використанням недоторканного запасу

1. Чи правда це несподівано?
А. У житті трапляються сюрпризи, яким судилося бути. Звільнення – один з них. В цьому випадку недоторканний запас допоможе Вам, поки шукаєте наступну роботу своєї мрії. Або якщо зламалася машина, це відмінний спосіб для використання заначки на чорний день. Нехай вона покриє Ваші витрати і допоможе привести все в порядок.

Б. Що стосується щорічних витрат, вони не є випадковими і надзвичайними. Новий рік настає 31 грудня кожного року, і дні народження батьків теж. Відкладаючи потроху щомісяця, Ви насолодитеся святами замість того, щоб їх боятися.

2. Чи дійсно це необхідно?
Необхідності часто плутають з бажаннями, але це два різних поняття.

А. Якщо машина зламалася, а це Ваш транспорт – потрібно полагодити її, щоб добиратися на роботу. Або, якщо Ви виявили гору цвілі у ванній, Вам потрібно витратити гроші на її видалення. Ці ситуації надзвичайні.

Б. Але якщо Ви просто втомилися від плитки кольору жувальної гумки на кухні або раптом потрібен новий кабріолет, подумайте ще раз. Ваш будинок і автомобіль можуть бути некрасивими, але поки вони безпечні і надійні, на косметичні поліпшення варто витрачатися з заощаджень. Нові речі – це відмінно, але не беріть гроші з недоторканного запасу, щоб платити за Ваші бажання.

3. Чи дійсно це терміново?
А. Коли виникає ситуація, що вимагає термінового вирішення, останнє, про що повинні турбуватися – це як Ви будете платити за неї. Зосередьтеся на вирішенні завдання, а фінансову сторону питання залиште Вашому недоторканного запасу.

Б. Але, великі знижки не терміново. Просто тому, що Ваш улюблений магазин техніки влаштував розпродаж століття не означає, що Ви заслуговуєте нову пральну машину, мікрохвильовку і холодильник. Якщо хочете замінити стару, але все ще працюючу техніку, зверніть увагу на Ваші заощадження і подивіться, як можете ними розпорядитися.

З іншого боку, дозвольте собі використовувати недоторканний запас, якщо у Вас термінові, несподівані витрати. Просто пам’ятайте, що слід поповнити свої заощадження як тільки знову встанете на ноги.

Запам’ятайте, заощадження – це перешкода між вами і стресом.